Cep telefonu tamiri kelimesi oldukça yaygın ve herkese tanıdık geliyor. Telefonum yere düştü, telefonum suya düştü, telefonum kırıldı, telefonumun ekranı paramparça oldu arkadaşlarınız ve çevrenizdeki insanlar tarafından sıkça duyduğunuz cümleler. Yeni dünyamızda, cep telefonu gerçekten vazgeçilmez bir ürün olmayı başardı. Mobil bankacılık, sosyal medya platformları, e-posta, SMS, zoom gibi uygulamalar aracılığıyla toplantılar ve gerekli birçok etkinlik için elinizin altında akıllı bir cep telefonunun olması yeterlidir. Kullanım sıklığı nedeniyle cep telefonu yaralanmaları ve cep telefonu kazaları maalesef artmaktadır. Herkesin bildiği gibi, en yaygın onarım ihtiyacı pil ve ekran değişimidir.

Ekran Değişimi Nasıl Yapılır?

Cep telefonu teknik servisi denilince akla ilk gelen onarım deneyimi elbette ekran değişimi oluyor. Ekran değişimi iki tipe ayrılır: birincisi ön cam değişimi, diğeri ise komple ekran değişimidir. Ekranda çatlak cam olmasına rağmen, kullanılabilir ekranlar için sadece ön cam değişimi yeterlidir, ancak mürekkep akması, ekran titremesi, ışığın yanıp sönmesi, renk olmaması gibi reaksiyonlarda tam bir ekran değişimi esastır. Ekran değiştirme onarım hizmeti veren firmaların yeterli bilgili ve deneyimli teknisyen ve ekipmana sahip olmaları gerekmektedir. Firmaya gelen müşteriler için bekleme alanı ve diğer standart şartların sağlanması gerekmektedir.

Ekran ve cam değişimi için gerekli tüm donanıma sahip olması, onarım ve teknik servis konusunda bilgili olmalıdır. Dijital zamana geçiş nedeniyle kargo, kurye gibi hizmetleri içermeli ve aynı zamanda yerinde onarım hizmeti verebilmelidir. Cep Hastanesi’ne gelerek telefonununuz ekran değişiminde uzman teknik ekip tarafından yapılırken sizde çay-kahve içerek, dergi okuyarak telefonunuzun yapılmasını bekleyebilirsiniz.

Piyasadaki Ekran Çeşitleri Nelerdir?

 • orijinal ekran
 • Yan Sanayi ekran
 • A kaliteli bir ekran
 • A + kalite ekranı
 • OLED ekran
 • AMOLED ekran
 • LCD ekran
 • GX OLED ekran
 • LW ekranı
 • Copy ekran
 • OEM ekran

Doğru bir teknik servis ile çalışmak cihazınızı ve siz değerli müşterilerimizi mutlu edecektir. Alanında tecrübesi olmayan isimsiz kuruluşlarla çalışmanızı tavsiye etmiyoruz. İPhone, Samsung, Huawei, Xiaomi, LG, Realme, Oppo gibi markalarda onarım becerisine sahip ve eğitimli kişi ve kurumlarla çalışmak maddi, manevi ve hukuki açıdan sizin için çok önemli. Hukuki anlamda basit olarak kişisel verilerinizin korunması gelir, maddi anlamda ise ekran değişimi yapılması istenirken, home tuşu, parmak izi okuyucusu, face id modülü, sensörler, soketler ve Flex gibi bir ya da birden fazla fonksiyonlar zarar görebilir, dolayısı ile orijinal ya da en azından A kalite ürünler kullanmayı ve Cep hastanesi gibi Türkiye çapında bilindik, iş tecrübesi fazla ve güvenilir firmalar ile tamir deneyimi yaşamanızı tavsiye ederiz.

Call Now Button
WhatsApp