iPhone ve iPad Virüs Temizleme

İçerik Sahibi
Cep Hastanesi
1 sene önce yayınlandı

iPhone ve iPad Virüs Temizleme, İşletim sistemi IOS olan apple  ve ipad ürünleri  güvenlik açısından epey üst seviyededir. İos sisteminin kendine ezilet, Emniyet koruması olsada  virüs bulaşması sorunlarıyla karşılaşılabiliyor. Virüs temizlemesi yapmak zorundasınız Çünkü zamanla dosyalarınızın da kullanılmaz hale getirebilir. şayet sen de böyle bir vaziyet olduğunu düşünüyorsanız yazımızı okuyarak meselesi çözebilir ve virüs temizleme işlemeni gerçekleştirebilirsiniz.

Apple cihazıma virüs bulaştığını nasıl anlarım?

 • Telefonda her hangi bir ameliye esnasında birden karşınıza gelen
 • reklam , virüs olduğunun belirtisi olabilir.
 • Apple cihazlarına Hususi bir kriter olarak,  cihaza bir uygulama indirmeden Evvel  programda virüs olup olmadığının taramasını yapar. şayet Fena yazılımlı bir şey görürse, indirme işlemin otomatik olarak engeller.
 • Cihazınıza jailbreak işlemi yaptıysanız, cihazınız bu taramayı yapmadan indirme işlemin gerçekleştiriyor.
 • Virüs bulaşması genelde app store dışından yükleme yapıldığı vakit gerçekleşmektedir.
 • Spontane sayfalar açılıyorsa ve sizi başak yerlere gönderiyorsa
 • telefonda donma ve ısınma meselesi sık sık olabilmektedir.
 • Donanımsal bir Mesele gözükmese de yazılımsal açıdan kullanımı engelleyen Mesele olabilmektedir.

iPhone ve iPad Virüs Temizleme Nasıl Yapılır?

Şayet cihazınız safari de yönlendirme işlemi yapıyorsa  bu vaziyeti düzeltmek için izlenecek adımlar :

Ayarlar> Safari> Tarihçe ve internet sayfa sitesi verilerini sil bölümünden geçmişi ve verileri sil seçeneğini seçerek temizleme işlemi sağlanır.

Sistem Arka yükleme yaparak  belli tarihlere gitme işlemi yapabilirsiniz. fazla net bir sonucu olmasa da meselesi çözmeye bir İmkan olabilir.

Virüslerden Irak durmanın bir Diğer yolu ise  kullandığınız cihazınızın güncellemelerini yapmak, bilinmeyen yazılımlardan Irak durmanız gerekmektedir.

Bütün uğraşlarınıza Karşın  bir Netice alamadıysanız, nihayet çare olarak telefona  veya ipad cihazınıza format atmak kalıyor.  Format atma işlemi telefonun yapınak ayarlarına dönmesi işlemidir. Bu şekilde Cihazınız virüsten arınmış olacaktır. Ayarlar- genel- Sıfırla – bütün içerikleri ve ayarları sil seçeneği ile  sıfırlama işlemi tamamlanır. nihayet olarak anti virüs programı kullanmanızı öneriyoruz. App store den bir virüs programı indirerek bu meselesi yarıya indirgemeniz olası olacaktır.  Uygulama indirime işlemini app store dışında bir yerden yapmamanız gerekmektedir. şayet yükleme izni vermiyorsa, cihazınız kendisini savunma almış demektir. Bu vaziyette cihazınızı resetlemek ve yapınak ayarlarına  döndürmekten başa çareniz yoktur.

Virüs programlarını indirdiğiniz zaman;

 • Veri kullanımınızı takip eder,
 • İndirme işlemlerinde Fena emelli yazılımları siler, veya İkaz verir.
 • Reklam engelleme özelliği vardır.Hem veri güvenliği hatta  veri kaybını önler
 • şahsi bilgi gizliliğine Ehemmiyet verir
 • Fazlalıkları siler

şayet bu işlemleri yapamazsanız firmamıza danışarak bilgi sahibi olabilir yada firmamızda bu işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. Yanlış işlemler sonucunda ipad veya iphone cihazınız kullanılmaz hale de gelebilir. Doğru işlemler ve sıhhatli bir aygıt kullanımı için firmamıza danışarak bu sorundan kolaylıkla kurtulabilirsiniz. Yazımızda bahsetmiş olduğumuz cihazlarda bütün iphone ve ipad  modelleri için  geçerlidir.

Cep Telefonu Tamirleri İçin Tıklayınız.

Cep Hastanesi

Yorumlardan merak ettiklerinizi yada sormak istediklerinizi belirtebilirsiniz, En kısa zamanda uzman teknisyenlerimiz tarafından cevaplanacaktır.

İlgili İçerikler

İçerik Sahibi
Cep Hastanesi
August 20, 2019
İçerik Sahibi
Cep Hastanesi
August 20, 2019
İçerik Sahibi
Cep Hastanesi
August 20, 2019
İçerik Sahibi
Cep Hastanesi
August 20, 2019
İçerik Sahibi
Cep Hastanesi
August 19, 2019
İçerik Sahibi
Cep Hastanesi
August 19, 2019

Yorum yapın