iPhone Uygulama Gizleme

İçerik Sahibi
Cep Hastanesi
2 sene önce yayınlandı

iPhone Uygulama Gizleme. İphone’nun Derhal hemen bütün modellerinde geçerlidir. Yen çıkan sistem ios 10 da vaziyet biraz henüz ayrımlı yöntemle yapılmaktadır. iPHONE’UN sunduğu resmî bir metot yoktur. fakat kullanıcı tecrübelerimize bağlı olarak bu işlemleri gerçekleştirerek isteğinize kolaylıkla erişebilirsiniz.

iPhone telefonunuzda uygulama gizleme işlemini klasörleyerek yapabilirsiniz. Açılan klasörde  uygulamaları sürükleyerek ameliye tamamlanabilir. Açmış olduğunuz klasörleri  sayfanın 2. veya 3. sayfasına atarak ön plandan atmış olursunuz.

Uygulama gizleme işlemi:

  • Ekranda bulunan bir uygulamanın  üzerine gelerek basılı tutun , Uygulamalar titremeye ve Devinim etmeye başlayacaktır. Bu vaziyet olduğunda gizlemek istenilen şeyin üzerine gelerek rastgele bir uygulamaya doğru sürükleme işlemi yapın. Bu sayede bir klasör  oluşacaktır.
  • Gizlenmek istenen uygulamayı yeniden tutma işlemi gerçekleştirerek, sol veya sağa doğru sürükleyerek Yepyeni sayfa açın ve uygulamanın henüz az gözükmesine İmkan sağlayın.

IOS 10 öncesi uygulamalar için geçerli bir durumdur. ios 10 ve ertesi için ayrımlı bir metot mevcuttur. Bu sürümde yerleşik uygulamaları da gizlemek mümkündür.

Uygulamalardan rastgele birisine basılı tutarak uygulamaların hareketlenmesini sağlayanın ve Taraf ısımda çıkan çarpı simgesine dokunarak silme veya gizleme işlemini gerçekleştirin.

Diğer bir gizleme metot olarak ;

  • Cihazda Ayarlar > Sınırlamalar kısmına gelin
  • Sınırlamaları etkinleştir seçeneğini etken yaparak ,
  • Bu kısımda şifre oluşturun
  • Bu vaziyette  uygulamalara giriş yapmak istediğiniz vakit sizden şifre isteyecektir. Şifreyi bilmeyen şahıs buralara ulaşım sağlamayacaktır.
  • özdeş vakitte bu bölümden hangi uygulamaları gizleyip, göstereceğinizi de seçebiliyorsunuz. Uygulamaların ekran da olmaması silinmiş mananına değil gizlenmiş mananına gelir

Yerleşik uygulama, iphone da bulunan anne uygulamalardır. Hesap Makinası, Hava vaziyeti, Sesli Notlar, Borsa, takvim, watch ,Ölçüm, Dost Bul,, Videolar, İtunes Store, Face time, Dosyalar , anımsatıcılar gibi uygulamaları  kalıcı olarak silebilirsiniz.

iPhone de Gizlenen Uygulamaları Bulma

anne ekranınızda bir çok uygulama Mevcut ve aradığınız uygulamayı bulamıyor musunuz? sana süper bir önerimiz Mevcut . Cihazınızda bulunan spotlight kullanarak bunu kolaylıkla yapabilirsiniz. Spootlight bir arama kutusudur. Telefonunuzda bulunan her şeyi  biraya yazarak bulmanız olası.

Bu uygulamayı açabilmek için;

anne ekrana gelerek , ekranın orta yerinden aşağıya doru kaydırarak Bu uygulamaya erişebilirsiniz. Çıkan arama kutusuna da aradığınız uygulamayı yazarak bulmanız olası. Örneğin; whatsapp yazarak uygulamayı açabilirsiniz.

Bir Diğer tercih olarak, anne ekranda parmağınızla sağa doğru kaydırarak vasıta takım sayfasına erişebilirsiniz.

Gizlenen Uygulamaları Spotlight Uygulamasıyla Bulabilir miyim?

Uygulama gizleme işleminden bahsetmiştik. Elbette spotlight uygulaması gizlenen uygulamaları da bulabilir. fakat  bulunmasını istemiyorsanız, engelleme işlemi de olası.

Spootlight arama kutusunu kapatarak gizlenen uygulamaların bulunmasını engellemiş olursunuz.

Gizlemek için;

Ayarlar>siri ve arama kutusundan kapatma işlemini gerçekleştirmiş olursunuz. bahsedilen yöntemler IOS modelleri için geçerlidir. fakat cihazda jalibreak yüklü ise bahsettiğimiz yöntemler bu kullanıcılar için Müsait değildir.

İstenen sonucu alamadıysanız Cep Hastanesine ulaşarak detayli bilgiyi alabilirsiniz.

Cep Hastanesi

Yorumlardan merak ettiklerinizi yada sormak istediklerinizi belirtebilirsiniz, En kısa zamanda uzman teknisyenlerimiz tarafından cevaplanacaktır.

İlgili İçerikler

İçerik Sahibi
Cep Hastanesi
August 20, 2019
İçerik Sahibi
Cep Hastanesi
August 20, 2019
İçerik Sahibi
Cep Hastanesi
August 20, 2019
İçerik Sahibi
Cep Hastanesi
August 20, 2019
İçerik Sahibi
Cep Hastanesi
August 19, 2019
İçerik Sahibi
Cep Hastanesi
August 19, 2019

Yorum yapın