iPhone Resim Kurtarma

İçerik Sahibi
Cep Hastanesi
1 sene önce yayınlandı

iPhone Resim Kurtarma , Fotoğraf çekilmek, yaşantımızda en çok sevmiş olduğimiz şeylerden birisidir. Çünkü çekildiğimiz resimlerin de hepimiz için önemi oldukça büyüktür. Hatıraların yeniden canlanarak yaşanması adına çokca fotoğraf çekiliyoruz. iPhone telefonlarda da çok güzel resimler çekilmek mümkündür. Fakat bazı zamanlarda sildiğimiz resimlerimiz oluyor. Kimi zaman silip yine yüklemek için pişmanlık duyabiliyoruz kimi zaman de bilincinde olmadan resimleri silebiliyoruz. Böyle bir durumda ne yapılabilir? iPhone cihazlarınında kullanıcılarına yönelik geliştirildiği bir takım ayrıcalıklar söz konusu olabiliyor.  Bu ayrıcalıklar içerisinde fotoğraf kurtarma özelliğinin bulunduğunu söylememiz mümkün. Belki de bir çoğunuzun kulağına bu durum imkansız benzer biçimde görülebilir.

Fakat iPhone kullanıcıları, isterlerse fotoğraf kurtarma yollarına başvurarak resimlerini cihazlarına tekrar geri yükleme şansına sahip olabilir. Tüm bu belirtmiş olduğumuz durumların gerçeğe dönüşmesi içinde iPhone resim kurtarma işlerinin iyi mi yapılacağının bilinmesi gerekir. iPhone resim Kurtarma, gözünüzü çok fazla korkutmasın. Sıradan bilmenizde fayda olan birkaç adımla birlikte resimlerinizi kurtarmanın sevincini yaşamaya başlayabilirsiniz. iPhone kullananlarının bu benzer biçimde durumlara karşı yapması ihtiyaç duyulan en güzel yollarından birisi de yedekleme işlemine başvurması olacaktır. Her ihtimale karşı yedekleme yapmak en mantıklısıdır. Asla bir yerde yedekleme yapmayan kişiler, resimlerine bir daha ulaşamyacağı şekilde düşünür ve çok fazla üzülür. Fakat dünyanın sonunun olmadığının farkına yazımızla birlikte varmaya başlayacaksınız.

Silinen Fotoğrafları Kurtarma

iPhone resim kurtarma işlemini, iPhone cihazlarınızda bulunan özelliklerle birlikte sağlamanız çok rahat oluyor. Onlardan birisinin de iPhone ‘nun Recently Deleted özelliğini kullanmak olduğunu söylememiz gerekiyor. Eğer Ios son üst sürüm özelliğini kullanan biriyseniz o zaman yapmanız gereken ise derhal Son Silinenler (Recently Deleted) bölümüne giriş yapmanız olacaktır. Buradan 30 gün içerisinde son olarak silinen resimlerinizi çok kolay şekilde bulabilmeniz mümkün oluyor. Eğer sildiğiniz bazı resimleriniz için sonradan pişmanlık duyma gibi bir durumunuz varsa da böyle anlar için kalıcı olması için farklı yollar mevcuttur. En iyi çözüm şekilleri arasında film rulosu yoluna başvurarak kaydetmeniz olacağını söylememiz gerekir. Bu sayede sildiğiniz resimleri yeniden bularak kullanmaya başlamış olursunuz.

Böyle anlarda sırayla yapmanız ihtiyaç duyulan adımları şu şekilde söyleyebiliriz.

• iPhone aletinızda sizin için özel tasarlanmış olan Recently Deleted özelliğini kullanabilirsiniz.

Camera Roll kısmınden silmiş olduğunuz resimleriniz Recently Deleted kısmına düşecektir. Bu sayede bu kısımdan 30 gün öncesine kadar çekilmiş olan eski resimlerinizi bulabilirsiniz. Böylelikle sildiğim resimleri geri yükleyemem endişesinden kurtulmuş olursunuz.

• Fakat söylememiz gereken önemli bir konu var. Bu şekilde bir durumda yalnızca 30 gün öncesine kadar silinen resimlerin geçerli olacağının altını çizmemiz gerekiyor. 30 günden daha çok olan zamanlarda ki resimleriniz kalıcı olarak silinecektir. Onlar kalıcı olarak silindiğinden dolayı organik olarak cihazınıza yükleyebilmeniz mümkün değildir.

• Bir başka altını çizmemiz ihtiyaç duyulan önemli konulardan birisi de Ios güncellemesinin mutlaka yapılmış olması gerekir. Ios güncellemesi yapılmazsa o zaman 30 gün önceki resimleri de yüklemeniz mümkün olmayacaktır. iPhone kullanan kişilerinde belirtmiş olduğumuz bu hususlara mümkün mertebe dikkat etmeleri gerekecektir.

Silinen Resimlerinizi Yedekleme İle Kurtarın

Silinen resimlerinizi bir başka kurtarma yetkilerinden birisi de yedeklemedir. Bu nedenle iPhone resim kurtarma yapılabilmesi için resimlerinizi yedeklemeniz gerekecektir. Daha hemen sonra resimlerinizi yükleyerek tekrar kullanmak istiyorsanız bu yolu tercih edebilirsiniz. iPhone fotoğraf kurtarma için kullanabileceğimiz bazı programlar var. Bunlar ise son dönemde hemen hepimiz tarafından aktif şekilde kullanılmaya başlanan iCloud ve iTunes programlarının olduğunu söyleyebiliriz. iCloud ve iTunes üzerinden de sizin için son aşama önemli olan resimlerinizin saklanmasını sağlayabilirsiniz. Bu sayede resimleriniz kalıcı olarak silinmez ve kontrol altında saklanmış olur.

iPhone Ekran Cam Değişimi İçin Tıklayınız.

Cep Hastanesi

Yorumlardan merak ettiklerinizi yada sormak istediklerinizi belirtebilirsiniz, En kısa zamanda uzman teknisyenlerimiz tarafından cevaplanacaktır.

İlgili İçerikler

İçerik Sahibi
Cep Hastanesi
August 20, 2019
İçerik Sahibi
Cep Hastanesi
August 20, 2019
İçerik Sahibi
Cep Hastanesi
August 20, 2019
İçerik Sahibi
Cep Hastanesi
August 20, 2019
İçerik Sahibi
Cep Hastanesi
August 19, 2019
İçerik Sahibi
Cep Hastanesi
August 19, 2019

Yorum yapın