iPhone Özel Numara Engelleme

İçerik Sahibi
Cep Hastanesi
1 sene önce yayınlandı

iPhone Özel Numara Engelleme , Aple Store’da, iPhone Hususi numara engelleme yerine bir hayli program var vaziyette. Bununla beraber Laf konusu bi uygulamaların umumi manada gerçekleştirmiş oldukları Amel, saklı numaradan gelen bütün çağrıları otomatik olarak meşgul vaziyete düşürmek.Ancak operatörlerin sağlamış oldukları Hususi numara engelleme hizmeti sayesinde gelen saklı davetlerin tarafınıza hiç gelmeden engellenmesini sağlamanız olası. Sizin bu tarafınıza gelen saklı numaraları engellemeniz halinde arayan şahıs “Aradığınız şahıs Hususi numaralardan davet kabul etmemektedir.” şeklinde sesli bir İkaz ile karşı karşıya kalmaktadır.Bu yazımızda sizlerle iPhone Hususi numara engelleme işleminin ne şekilde gerçeleştirilebileceğinden Laf edeceğiz.

Pek çoğumuz, vakit zaman telefonumuza gelen saklı numaralar ile karşı karşıya kalabiliyoruz. Tarafımıza saklı olarak gelen bu numaraların kaynağının belli olmamasından ötürü numaraları rastgele bir yola görmemiz de olası olmuyor. Dolayısıyla kaynağı gayri muayyen olan bu numaralar çoğunlukla bir tedirginlik hali duymamıza, numarayı açmamıza Veyahut meşgule atma gereksinimi duymamıza yol açabilmektedir. Iphone telefon kullanıcıları da telefonlarının tanımış olduğu imkân doğrultusunda saklı numara engelleme işlemini gerçekleştirebilmektedirler. App Store uygulamasında saklı numaraları engellemeye yönelik ayrımlı uygulamalar var olsa da telefon ayarlarını kullanarak sadece birkaç dakika gibi kısa bir müddet içerisinde iphone Hususi numara engelleme işlemini gerçekleştirmek olası.

Saklı Numara Engelleme Operatörlere Göre Farkındalık Gösteriyor

iPhone Hususi numara engelleme operatörden operatöre farklılık gösteren bir işlemdir. Ülkemizde var olan 3 büyük Cerrah çerçevesinde gelen Hususi özel numaraların engellenmesi şu şekilde sağlanabilmektedir:

TURKCELL Özel Numara Engelleme

Turkcell operatörü kullanıcıları gelen saklı numaraları engellemek istediklerinde yapmaları şart olan işlem; arama tuşlarından *253# çevirdikten sonra arama yapmanızdır. Bu ameliye ile beraber hattınız, gelen saklı numaralara otomatik olarak kapatılacaktır.

Vodafone Özel Numara Engelleme

Vodafone operatörü kullanıcıları gelen saklı numaraları engellemek istediklerinde yapmaları şart olan işlem; mesaj bölümüne girerek saklı AC yazıp 7046’ya göndermek olacaktır. Bu işlemi gerçekleştirdikten sonra rastgele bir kimse tarafınıza saklı numara ile ulaşamayacaktır.

Türk Telekom saklı Numara Engelleme

Türk Telekom operatöründe, gelen saklı numaraları engelleme işlemi, tıpkı Türkcell operatöründe olduğu gibidir. başka bir deyişle saklı numarayı engellemek için yapmanız gereken; arama tuşlarından *253# çevirdikten sonra arama yapmanızdır. Böylece artık tarafınıza saklı numaradan arama yapılması olası olmayacaktır.

iPhone telefonlarda saklı numara engelleme işlemi konusunda olarak şart olan bütün bilgilere detaylıca yer verdik. Şimdi de iPhone saklı numara nasıl açılır? konusu üzerinde duralım.

iPhone saklı Numara Açma

1. Adım: Bunun için ilk olarak iPhone telefonunuzun “Ayarlar bölümüne girin.

2. Adım: Sonrasında buradan “Telefon” seçeneğine gidin.

3. Adım: Gelen ekrandan “Numaramı Göster” seçeneğini onaylayın.

4. Adım: nihayet olarak “Numaramı Göster” seçeneğinin yanında yer Meydan yeşil düğmeye basıp kapatın.

bütün bu ameliye adımlarından sonra artık iphone telefonunuz üzerinden bir rastgele bir numarayı aramanız halinde numaranız karşı tarafa saklı olarak yansıyacaktır. Hasılı tarafınızdan aradığınız kişiye giden arama, o kişinin telefonunda “Özel Numara” olarak görünecektir.

Cep Telefonu Tamirleri İçin Tıklayınız.

Cep Hastanesi

Yorumlardan merak ettiklerinizi yada sormak istediklerinizi belirtebilirsiniz, En kısa zamanda uzman teknisyenlerimiz tarafından cevaplanacaktır.

İlgili İçerikler

İçerik Sahibi
Cep Hastanesi
August 20, 2019
İçerik Sahibi
Cep Hastanesi
August 20, 2019
İçerik Sahibi
Cep Hastanesi
August 20, 2019
İçerik Sahibi
Cep Hastanesi
August 20, 2019
İçerik Sahibi
Cep Hastanesi
August 19, 2019
İçerik Sahibi
Cep Hastanesi
August 19, 2019

Yorum yapın