iPhone Ekranda Kara Leke Mevcut?

İçerik Sahibi
Cep Hastanesi
1 sene önce yayınlandı

iPhone Ekranda Kara Leke Mevcut, Son zamanlarda iPhone ekranlarında sıkça karşılaşılan konulardan biri de ölü piksel sorunudur. Ölü piksel sorununu izah etmek gerekirse şunları söyleyebiliriz: Akıllı cihazların ekranlarında 3 ana renk bulunmaktadır. Bunlar mavi, yeşil ve siyahtır. Akıllı telefonlarda karşınıza çıkan bütün görüntüler bu 3 rengin belirli oranlarda karıştırılmasıyla açığa Menfaat. ama ölü piksel olayında bu vaziyet gerçekleşmez ve ekranda Kara bir nokta belirir. kimi durumlarda veya görünümlerde ak olarak da algılanabilir. Ölü piksel meselesi olarak meydana gelen ama kullanıcıların Siyah leke olarak adlandırdığı bu vaziyet iPhone markası başta olmak üzere başka akıllı cihazlarda da açığa çıkmaktadır. Akıllı saatler, bilgisayar ekranları, televizyonlar vb. ekranı olan bütün başka cihazlarda Kara lekeyi görmek mümkündür.Ölü piksel sorununun yanı Dizi bazen sıkışmış piksel meselesi ile de karşı karşıya kalınabilmektedir. Ölü pikselde farkı ise Siyah veya ak renk değilde ayrımlı renk tonlarında kendini göstermesidir. Peki, ekranınızda ölü piksel meselesi ile karşı karşıya olup olmadığınızı nasıl anlarsınız? Ölü piksel sorununu anlamanın yolları nelerdir? Bu sualleri umumi olarak cevaplandıralım.

Ölü Piksel Sorununu Anlamanın Yolları

Ölü piksel sorununa çözüm getirmek ve bu Mesele ile karşı karşıya olup olmadığınızı öğrenmek için ilk önce akıllı cihazınızın ekranının hijyenik olmasına dikkat edin. Ekranınızda gitmeyen ve oraya yerleşmiş nokta şeklinde Siyah bir leke görüyorsanız ekranınızda ölü piksel Mevcut demektir. ama Siyah Veyahut ak değilde ayrımlı renk tonunda bir piksel varsa sıkışmış pikselin Mevcut olduğunun göstergesidir. ama tam güvenilir olamıyorsanız internet üzerinden online vasıta kullanarak ölü piksel testi yapabilirsiniz.

Online vasıta kullanmak için siteye girdiğinizde burada yer Meydan renk seçeneklerine tıklayarak ekranınızı ayrımlı renkler ile inceleme altına alın. Ekranınızı tam ekran veya Taraf ekran şeklinde inceleyin. şayet ekranınızda hala Siyah leke varsa ölü piksel olduğuna kanaat getirebilirsiniz. Ölü piksel testi için bir yol henüz vardır. Bu da Google play store’ dan dead piksel ismi altında yer Meydan uygulamayı indirmektedir. Bu uygulama sayesinde ekranınızda ölü piksel olup olmadığını özdeş şekilde öğrenebilirsiniz.

iPhone Ekranda Kara Leke Mevcut?

iPhone ekranınızda Siyah leke varsa ve buna hal çaresi arıyorsanız yapmanız şart olan en iyi çözüm Apple yetkili servisine en kısa müddette başvurmaktır. Siyah leke oluşumu Çoğunlukla kullanıcı kaynaklı bir Mesele değildir. Bu vaziyet ekranlarda umumi olarak meydana gelen bir arızadır. Siz Apple Türkiye yetkili servisine müracaat yaptıktan sonra, çalışanlar telefonunuzda ölü piksel tespit ettiğinde iPhone ekranınızı ücretsiz olarak değiştirmektedirler. ama şunu bilmeniz gereklidir ki ekranınızın ücretsiz bir şekilde değişmesi için telefonunuzun güvence kapsamında olması gereklidir. şayet iPhone cihazınızın ekranında rastgele bir kırık- çatlak varsa, aygıt üzerinde deformasyonlar gözlemleniyorsa cihazınız güvence kapsamında çıkmış olabilir.

Güvence kapsamında olmayan iPhone cihazınızın ekranında yer Meydan Siyah lekelerden kurtulmak istiyorsanız firmamız ile iletişime geçebilirsiniz. Teknik servis, tamir- tamir ve bakım işlemleri ile alakadar hizmet veren firmamız güvence kapsamından çıkmış veya güvence süresini doldurmuş cihazlarınızın ekran değişimini belirli ücretler karşılığında yapmaktadır. Firmamıza teslim ettiğiniz cihazınıza değin, üzerine değişim yapılacak parçalar adına özdeş şekilde Özgün parçalar yerleştirilecektir.

Firmamız bu konuda epey duygulu ve titiz bir çalışma ilerleterek iPhone ekran değişiminizi maksimum 60 dakika içerisinde tamamlamaktadır. Cihazınızın ekran değişimi tamamlandıktan sonra Siyah lekelerin Mevcut olup olmadığının kontrolü, dokunmatik Meydan kontrolü gibi umumi kontroller yapılarak tarafınıza teslim edilmektedir. Cihazınız ile alakalı firmamıza değin, üzerine yaşayacağınız sorunlara değin, üzerine firmamız 6 ay güvence sunmaktadır.

Cep Hastanesi

Yorumlardan merak ettiklerinizi yada sormak istediklerinizi belirtebilirsiniz, En kısa zamanda uzman teknisyenlerimiz tarafından cevaplanacaktır.

İlgili İçerikler

İçerik Sahibi
Cep Hastanesi
August 20, 2019
İçerik Sahibi
Cep Hastanesi
August 20, 2019
İçerik Sahibi
Cep Hastanesi
August 20, 2019
İçerik Sahibi
Cep Hastanesi
August 20, 2019
İçerik Sahibi
Cep Hastanesi
August 19, 2019
İçerik Sahibi
Cep Hastanesi
August 19, 2019

Yorum yapın