iPhone Ekran Kırıldı Görüntü Yok

İçerik Sahibi
Cep Hastanesi
2 sene önce yayınlandı

iPhone Ekran Kırıldı Görüntü Yok, çoğu iphone kullanıcısının ortak şikayetidir. Özellikle kamera kullanımı esnasında, çok daha net gözlemlenebilen renk kayması kullanıcılar için çok can sıkıcı olabiliyor. Kırmızı, yeşil ve sarı renklerin birbirine karışması ve kamera çalışırken mor renge dönen ekran, iphone’ların donanımsal bir arızası olarak ortaya çıkıyor. Bu durumla karşılaşan kullanıcılar, probleminin nerden kaynaklandığı konusunda endişe duyuyor.

IPhone Ekran Kırıldı Görüntü Yok ise Dikkat Edilmesi Gerekenler

Cihazınıza servise götürmeden önce, renk kaymasını düzeltmek için bazı şeyleri yapmayı deneyebilirsiniz. Öncelikle ayarlar menüsünden telefon ekranının renk tonlamasını ayarlayabilirsiniz. Ayrıca cihazın ışık ayarlarını değiştirebilirsiniz. Bunlar işe yaramadıysa telefonunuzu boot edip, işletim sistemini tekrar yükleyebilirsiniz, ancak bu işlem için gerekli bilgiye sahipseniz yapmanız tavsiye edilir. Aksi şekilde, telefonunuzda daha ciddi sorunlara yol açabilirsiniz. IPhone Ekran Kırıldı Görüntü Yok tüm bu işlemlere rağmen düzelmediyse, ekran değişimi yaptırmak çözüm olabilir. Bunun için aletinız güvence kapsamında ise yetkili servislerden destek alabilirsiniz. Ekranın orijinal parça ile değişimi yapıldıktan sonrasında, şikayetiniz büyük mümkünlıkla çözümlenecektir. Apple’ın iPhone Ekran Kırıldı Görüntü Yok için sunmuş olduğu çözümler arasında, cihazınızın otomatik parlaklık özelliğinin açık tutulması ve telefonu kullanmadığınız sürelerde ekranın kapatılması bulunuyor.  doğrusu, ekran kaymalarının önüne geçmek için otomatik parlaklık özelliğini devamlı açık tutarak, en düşük sürede kullanmak üzere ayarlamak ve telefonunuzu bu şekilde kullanmak uzun solukta ekranınız için faydalı olacaktır.

IPhone Ekran Değişiminde Orijinal Ürünler Kullanıyoruz

Apple şirketinin her yeni çıkardığı iPhone Ekran Kırıldı Görüntü Yok marka telefonlarında ekranları için kullandığı teknoloji artmaktadır. Fakat teknoloji ne kadar artarsa artsın bu da yanında vizyonun darbelere karşı olan hassasiyetini getirmektedir. Günümüzde popüler bir şekilde kullanılan Iphone akıllı telefonların sık sık düşürülmesi veya darbe alması sonucu ekranları çatlayıp, kırılabilmektedir. Bununla beraber çoğu ekran hasarları kullanıcı hatalı darbelerden yada düşürülmekten kaynaklandığı için garanti kapsamına girmemektedir.

Iphone Ekran Çatlamasını Engellemek için Neler Yapılabilir?

iPhone Ekran Kırıldı Görüntü Yok önleyebilmek için çeşitli yöntemler vardır. Bu yöntemler telefon ekranını yüzde yüz korumasa da yüzde yüze yakın bir koruma sağlayabilmektedir. Telefonunuza kırılmaz cam diye tabir edilen ekran koruyucularından takabilirsiniz. Bu ekran koruyucularının da kaliteleri değişim göstermektedir. Kalitesinden kararlı olduğunuz bir kırılmaz cam ekran koruyucu takmanız halinde ekranı darbelerden koruyabilirsiniz. Kırılmaz cam ekran koruyucunun yanında Iphone akıllı telefonunuza ergonomik olarak tabir edilen hem akıllı telefonun kullanımını zorlaştırmayacak bununla birlikte dış etkilere karşı koruma sağlayacak telefon kılıfı takmanız da akıllı telefonunuza hem koruma aynı zamanda güzel bir görüntü elde edecektir.

Iphone Ekran Çatlaması Olduktan sonrasında Neler Yapılmalı?

Almış olduğunız tüm önlemlere karşın iPhone Ekran Kırıldı Görüntü Yok yaşandıktan sonra, öncelikle gidebiliyorsanız Apple Store’dan buluşma alıp gitmeniz olacaktır. Bazı durumlarda, Apple ürünlerinde Iphone telefonun bir kereye mahsus değişim hakkı olmaktadır. Bu da sizi büyük bir harcamadan bir kereye mahsus olmak üzere kurtarmış olmaktadır. Eğer İstanbul’a uzaktaysanız ve sadece İstanbul’da bulunan iki tane Apple Store’a ulaşımınız zor ise, telefonla Apple teknik servis çağrı merkezine bağlanarak sorununuzu operatörlere aktarın. Çağrı merkezinde çalışan operatörler mevzuyla ilgilenecek ve size yardımcı olacaklardır. iPhone Ekran Kırıldı Görüntü Yok durumunda Apple yetkili servislerinin fiyatı fazla vardığında, ucuza dışarıdan yapmış oldurma tekniğine başvurmuş olabilirsiniz. Bir çok fert günümüzde bu yöntemi kullanmaktadır. Fakat değişimi yapılıp yerine yenisi takılan vizyonun çok kalitesiz yan endüstri ürünlerinden yapılabileceğini ihmal etmeyin ve bu ürünler için kimse sizde asla güvence veremez. En minik bir sarsıntıda yine yerinden atabilir veya çatlama, kırılma yapabilir. Yetkili serviste onarımı yapılan ürünlerin garantili, orijinal ve kaliteli bulunmuş olduğunu unutmayalım.

Cep Hastanesi

Yorumlardan merak ettiklerinizi yada sormak istediklerinizi belirtebilirsiniz, En kısa zamanda uzman teknisyenlerimiz tarafından cevaplanacaktır.

İlgili İçerikler

İçerik Sahibi
Cep Hastanesi
August 20, 2019
İçerik Sahibi
Cep Hastanesi
August 20, 2019
İçerik Sahibi
Cep Hastanesi
August 20, 2019
İçerik Sahibi
Cep Hastanesi
August 20, 2019
İçerik Sahibi
Cep Hastanesi
August 19, 2019
İçerik Sahibi
Cep Hastanesi
August 19, 2019

Yorum yapın