iPhone Ekran Görüntüsü Alma

İçerik Sahibi
Cep Hastanesi
1 sene önce yayınlandı

iPhone Ekran Görüntüsü Alma ,Nihayet zamanların en sık kullanılan telefon modellerinden biri olan Ben üreticisi Apple olan iPhone oldukça Çok kullanıcısı bulunmaktadır. Birbirinden ayrımlı özelliklerini oldukça dikkat çeken Bu Mahsul özdeş vakitte ekran görüntüsü , alma özelliği ile de karşımıza gelmektedir. Ekran görüntüsü alma, telefon üzerinde bulunan tuşlarla ekranın nihayet halini alma veya telefonda istediğimiz alanın görüntüsünü alma ve kaydetme işlemidir.Aygıt ekran görüntüsünü kaydederken fotoğraf olarak kaydetmektedir kaydedilen ekran görüntüsünü Galeri kısmında bulmanız olası olacaktır. iPhone Aniden çok Çok modeli olduğu için telefondan ve modele bağlı olarak ekran görüntüsü alma işlemi ayrım gösterebilmektedir. kimi iphone modelleri  şu şekildedir : iPhone 3 iPhone , 3GS iPhone , 4 iPhone 4S, iPhone 5 ,iPhone 5s , iPhone 6 , iPhone ,6s Iphone 8 , iPhone x , gibi bir çok modeli bulunmaktadır.

iPhone ekran görüntüsü alma işlemi nasıl yapılır ?

Öncelikli olarak görüntüsünü almak istenilen bölge, belirlenir. Bu işlemi gerçekleştirebilmek için telefon üzerinde bulunan home tuşu ve kilit tuşu ile gerçekleştiriyoruz. Görüntüyü alabilmek için her iki tuşa da özdeş anda basıp bırakıldığında ekrandaki imaj kaydedilmektedir. Ekran alma işleminin olup olmadığını anlayabilmek için ameliye sonrasında ekranda bir ak Fer dikkat çeker ve cihazdan bir ses gelmektedir .özdeş vakitte cihazda yeğni bir ihtizaz olur, bu ekran görüntüsünü alındığı mananına gelmektedir. Fotoğraflar bölümünde bu görüntüye ulaşmanız olası olacaktır. Bu metot ; iPhone 3 ile iPhone 7 arasındaki modellerde geçerlidir.özdeş vakitte iPad ve iPod sistemlerinde de  kullanılabilen bir yöntemdir. fakat iphone 11 ve üstü sistemlerde ekran görüntüsü alındığı vakit bildirimi ayrımlı olmaktadır. Sol alt kısmında Ufak bir şekilde aldığınız fotoğraf gözükecektir.

Böylelikle resmi hatıranda silme veya müdahale etme işlemini yapabilirsiniz. Bizden sana bir Ufak İkaz olarak aldığınız ekran görüntülerini işiniz bittikten sonra silmenizde yarar vardır .Bu tür şeyler fotoğraf olarak kaydedildiği için telefonunuzda oldukça yer kaplayacak ve hafızanızı kolaylıkla dolduracaktır. iPhone un nihayet çıkan modeli olan,  iPhone x te ekran görüntüsü almak henüz ayrımlı bir şekilde yapılmaktadır. Bilindiği üzere Bu modelde home tuşu bulunmamaktadır. imaj almak istenilen ekrana gidip kuvvet butonu ve Telefonun sol üst kısmında bulunan ses açma düğmesine özdeş anda basılı tutarak ekran görüntüsü almak olası bir hale gelecektir. imaj aldığınıza değin, üzerine telefonla büyük bir ihtizaz ve sinealıcı sesi duyacaksınız. Böyle bir bildirim almadıysanız ekran görüntüsü almamışsınız demektir özdeş vakitte ameliye gerçekleştiği vakit aldığınız imaj ekranda gözükür. Bu görsel üzerinde farklıklar yapabilirsiniz. özdeş şekilde, imaj alınan fotoğraf fotoğraflar bölümünde bulabilirsiniz. Bu kelimenin bir Diğer manası screenshot , (ss)  olarak da geçmektedir. Buna internet dili de denilebilir.

Ekran Cam Değişimleri İçin Tıklayınız.

Cep Hastanesi

Yorumlardan merak ettiklerinizi yada sormak istediklerinizi belirtebilirsiniz, En kısa zamanda uzman teknisyenlerimiz tarafından cevaplanacaktır.

İlgili İçerikler

İçerik Sahibi
Cep Hastanesi
August 20, 2019
İçerik Sahibi
Cep Hastanesi
August 20, 2019
İçerik Sahibi
Cep Hastanesi
August 20, 2019
İçerik Sahibi
Cep Hastanesi
August 20, 2019
İçerik Sahibi
Cep Hastanesi
August 19, 2019
İçerik Sahibi
Cep Hastanesi
August 19, 2019

Yorum yapın